Mikro Veri Merkezi Servis Hizmetleri

You are here:

Keşif

Operasyonunuzun güvenilirliğini ve verimliliğini sağlamak için doğru veri merkezi çözümünü seçmek çok önemlidir. Bireysel projenize uygun mükemmel bir teknolojiyi garanti etmek için danışmanlık ve mühendislik sağlarız.

Keşif ve Satış öncesi hizmetlerimiz şunlardır:

İhtiyaç analizi: Talebin ve sorunun yerinde analizi.
Yük testleri: Yüke göre değişebilen parametrelerin belirlenmesi.
Termografi: Isı (radyasyon) kaynaklarının tanımlanması.
Simülasyon ve Hesaplamalar: Ön kurulum aşamasında kapsamlı araştırma.

Bizi arayınız

Proje Taahhüt

Veri Merkezi Tasarım Hizmetleri

Kapsamlı danışmanlık ve planlama hizmetlerine ek olarak, esnek ürün yelpazemiz tüm uygulamalarınız için özel çözümler sunarız. Kapsamlı çözümlerimizin güvenilir ve küresel hizmet tarafından desteklenen eksiksiz altyapıyı kapsadığını bilmenizi isteriz.

Veri merkezinizin iklim kontrolü Kullanılabilirlik ve enerji maliyetleri açısından özellikle önemli bir rol oynar. Özel sıvı soğutma konseptleri ile sizin adınıza yüksek verimli iklim kontrol çözümleri uyguluyoruz. Bu, daha fazla güvenlik ve daha az enerji tüketimi ile maliyet verimliliği sunar, ancak bilgisayar ve sunucu performanslarınız aynı kalır.

Tek bir tedarikçiden son teknoloji, yüksek verimli iklim kontrol teknolojisinin yanı sıra planlama, montaj, devreye alma ve servis hizmeti alırsınız. Tüm bileşenler ve işlemler birbiriyle en iyi şekilde koordine edilir.Geliştirdiğimiz çözümler, veri merkezinizin ihtiyaçlarının en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür.

Kabin tabanlı iklim kontrol çözümleri,
Oda tabanlı iklim kontrol çözümleri,
BT/IT işletim ortamlarını soğutmak için anahtar teslim felsefesi önerelir.

Kullanılabilirliğin önemli olduğu kurumsal süreçlerin güvenilir bir şekilde yedeklenmesi için sizin adınıza bireysel UPS kavramları geliştiririz. Kritik yükü en kötü senaryoda hangi sistemlerin destekleyebileceğini belirlemek için BT/IT sistemlerinizi tam olarak analiz edeceğiz. Amacımız, bağlı altyapının maksimum kullanılabilirliğini, maksimum enerji verimliliğini ve yatırımınız için olağanüstü korumayı sağlamaktır.

Komple veri merkezlerinin yanı sıra fiziksel veri ve sistem koruma sistemleri, ağ ve sunucu kabinlerini, güç sistemlerini, soğutma sistemlerini ve uzaktan izleme paketlerini uzman çözüm ortaklarımızla  birikte ürünlerini ve hizmetlerini sağlamaktayız.

Seviye 4’e kadar entegre çözümler sunarız. Bu mekanik kurulum, güç kaynağı, elektronik bileşenler, iklim kontrolü ve merkezi izlemeyi içerir.

Bizi arayınız

Montaj & Kurulum​

Bizden satın aldığınız veya başka bir ürün tedarikçisinden temin ettiğiniz cihaz ve sistemlerinizin kurulumunu profesyonel ekiplerimiz ve çözüm ortaklarımız tarafından yapmaktayız.

Mümkün olan en sorunsuz kurulum için üstün hizmet sağlıyoruz.

Uygulama/entegrasyon: Montaj/kurulum.
Devreye alma: Tüm parametrelerin ve verilerin ayarlanması.
Eğitim: Çalışanların ekipman fonksiyonları hakkında bilgilendirilmesi.
Sertifika: Cihaza özel sertifika/ dokümantasyon.

Bizi arayınız

Satış Sonrası Hizmetlerimiz

Güvenilirlik ve yedeklilik işiniz için zorunludur. En kaliteli, mühendislik ürünleri, BT/IT altyapınızın 7/24 etkili ve verimli çalışmasını sağlamak için eksiksiz bir satış sonrası hizmet programı ile desteklenmektedir.

Satış sonrası servis programımız şunları sağlar:

Satın aldığınız cihaz ve sistemlerinizin yıllar geçse de ilk günkü kadar verimli ve sağlıklı çalışabilmesi için gerekli olan periyodik bakım hizmetini de bizden alabilirsiniz.

Servis sözleşmeleri: Ekipmanınızın güvenliğini ve güvenilirliğini korumak.
Bakım: İşlevselliği korumak için teknik önlemler.
Onarımlar: Ülke çapında kalifiye servis personelleri ile hizmet.
Yedek parça yönetimi: Doğrudan, hızlı yedek parça temini.

Bizi arayınız

Mikro Veri Merkezleri

Edge Mikro Veri Merkezi, dahili BT/IT, güç, soğutma, izleme, yangın ve güvenlik sistemleriyle kritik BT/IT varlıklarınızı korumak için tak ve çalıştır, bağımsız ve tam entegre bir çözümdür. Gecikmeyi azaltmak, siber güvenliği artırmak ve ağ maliyetinden tasarruf etmek için uç bilgi işlem uygulamaları için idealdir.

Bizi arayınız

Sistem Odası & Sunucu Soğutma Sistemleri

Sistem odası klimaları, odada bulunan sunucu ve diğer aletlerin verimli çalışabilmesi için en gerekli ürünlerden biridir. Özellikle ortam sıcaklığının ve hava değerlerinin belirli ölçülerde sabitlenmesi gereken ortamlarda, bu tip klimaları kullanmak bir zorunluluktur.

Daha odaların tasarımı yapılırken, kullanılacak veri merkezi soğutma çözümleri seçilip, ona uygun bir ortam düzenlemesi gerçekleştirildiği sıkça görülür. Bu sektörün olmazsa olmazı denebilecek bu klimaların doğru seçimi ve kullanımı hayati önem taşır.

Veri Merkezi Soğutma Çözümleri

Sunucu odasının kapasitesi bu tip klimaların seçiminde büyük rol oynar. Farklı büyüklüklerdeki odalar farklı kapasitelerde sistem odası soğutma teknolojisi kullanmayı gerektirir. Bu gerekliliği yerine getirirken dikkat edilecek bazı noktalar bulunur.

Bir klima seçilirken, sistem odasının büyüklüğü ve aletlerin kullanım süresi ve kapasitesi gibi konular hesaplanmalıdır. Bu hesaplamalara uygun seçilen ürünler, uzun vadede gerçek anlamda verimli seçimler yapıldığını gösterecektir. Server odası soğutma cihazları seçilirken dikkat edilecek bir diğer unsur, bu konuda teknik anlamda uzmanlaşmış bir servis hizmeti almaktır. Gerek satın alma öncesinde gerekse sonrasında, teknik ve tasarımsal anlamda yardım almak doğru kurulum ve güvenli alışveriş açısından önemlidir.

Bu klimalar çoğunlukla, elektrik kesintisi, arıza ve yedekleme konularında üst düzey hizmet sunsalar da; bu gibi durumları hızlı ve pratik şekilde çözebilen modelleri tercih etmek oluşabilecek sorunların önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Sunucu soğutma sistemleri, kullanıldığı sektörlerde büyük fark yaratan ürünlerdir. Bu düşünceden hareket ile ekstra özellikleri ile sunucuların yararını düşünen klimalar seçmek gerekir. Sessiz çalışma özellikli, bakteri korumalı, enerji tasarruflu ve kaliteli filtre yapısına sahip ürünler seçmek tatmin edici olacaktır.

Mikro Veri Merkezi Soğutma Çözümlerinde Maliyet

Bu ürünlerde, fiyatlar kullanıcıya bağlı olarak belirlenmektedir. Siz tamamen özelleştirilmiş ölçü ve fonksiyonlarda bir server soğutma ürünü seçtiğinizde, fiyatlandırması da size özel olacaktır. Bu sebeple, fiyatları belirleyen unsurun sizin ihtiyaçlarınız olduğunu söylemek mümkündür.

Server odası soğutma çözümleri, cihazlarınızın içinden geçecek havanın sıcaklığını ayarlayarak ani ısınma ve soğumaların önüne geçer. Sıcaklık farklarına bağlı olarak oluşabilecek performans değişikliklerini engelleyerek stabil bir çalışma düzeni kurmanızı sağlar. Özellikle, yüksek kapasiteli alanlarda yeterli klima kullanımı sayesinde, hava akımlarının ve düzenlemelerinin ulaşmadığı alet kalmaz. Bu sayede oluşabilecek aksaklıklar önlenerek maddi ve manevi kar elde edilir.

Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde, mikro veri merkezi soğutma sistemleri gibi hızlı ve pratik ürünlerin işlerinizi ne denli kolaylaştırdığını görmeniz mümkündür. Siz de bu gibi ürünlere sahip olmak ve kaliteli hizmet almak istiyorsanız, Erdinç klima uzman kadrosu ile sizler için çalışır.